Haber Sırası

Seul’de sanal gerçeklik kafesi açıldı!

Güney Kore’nin başkenti Seul’un en zengin bölgesi olan Gangnam’da sanal gerçeklik kafesi açıldı. VR Plus Cafe adı verilen kafede sanal gerçeklik meraklıları için ilgi çekici ürünler yer alıyor.

Seul’de sanal gerçeklik kafesi açıldı!
23 Kasım 2016 - 21:42 'de eklendi ve 239 kez görüntülendi.

Teknoloji meraklıları arasında sanal gerçekliğe olan ilgi her geçen gün artıyor. Güney Kore’nin başkenti Seul’ün Gangnam bölgesinde sanal gerçeklik dünyasını keşfetmek isteyenler için bir kafe açıldı.

Kore’nin başkenti Seul her köşede bir kahve zincirine ait kafe görmeden bir blok yürüyemediğiniz bir şehir. Dolayısıyla Kore’de kendi türünün ilk örneği olan bir sanal gerçeklik kafesinin açılması sürpriz olmadı. Seul’de yüksek sınıf bir alışveriş bölgesi olan Gangnam, iş dünyasının merkezi olarak da kabul ediliyor. Gangnam’da açılan kafenin adı ise VR Plus Cafe.

Sanal gerçeklik dünyasını keşfetmek isteyenler bu kafede buluşuyor. Güney Kore’nin başkenti Seul’deki kafeye gidenler, sanal gerçeklik için tasarlanmış her ürünü deneme şansı yakalıyor.

Sanal roller coaster turu da onlarda biri. Roller coaster deneyimi yaşayan bir müşteri hissettiklerini, “Gerçek ötesi bir deneyimdi. Kendimi gerçekten bir hız treninde sandım. Sallanıyordum, rüzgarı hissettim.” sözleriyle ifade ediyor.

Teknoloji meraklıları kafede sanal gerçeklik oyunlarını deneme imkanı da yakalıyor.

Seul’deki sanal gerçeklik kafesi bu yaz açıldı. Gençler arasında kısa sürede popüler hale gelen kafeyi, haftada 300’den fazla kişi ziyaret ediyor.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER