Haber Sırası

Sevgiliden Ayrılmanın 7 Barışçıl Yolu

Ve tek çare erkek arkadaşınızdan ayrılmaktır. Aksi takdirde aranızda daha büyük iletişim kopuklukları ve buna bağlı olarak kavgalar başlayacaktır. Tabi erkek arkadaşınızı kırmadan ondan ayrılmak çok kolaya olmayacaktır.

Sevgiliden Ayrılmanın 7 Barışçıl Yolu
23 Mart 2016 - 17:00 'de eklendi ve 671 kez görüntülendi.

İlişkilerimizin başlangıcı, her zaman romantik ve beklentilerle doludur. Bu mutluluğumuz ve erkek arkadaşımızla karşılıklı anlayışımızın ömür boyu süreceğini düşünürüz. Ancak erkek arkadaşınızın hayatınızın erkeği olmadığını anlamaya başladığınızda, ona karşı duygusal anlamda soğumaya başlarsınız. İlişkinizde ters giden ve değiştiremeyeceğiniz şeyler baş göstermiştir. Ve tek çare erkek arkadaşınızdan ayrılmaktır. Aksi takdirde aranızda daha büyük iletişim kopuklukları ve buna bağlı olarak kavgalar başlayacaktır. Tabi erkek arkadaşınızı kırmadan ondan ayrılmak çok kolaya olmayacaktır.

Makalemizde erkek arkadaşınızdan ayrılmanın barışçıl yollarını paylaştık. Öncelikle bunu yapmak için en uygun zamanı belirlemeniz gerekiyor. İkiniz içinde stresli olmayan bir zamanı tercih etmeniz yararınıza olacaktır.

Erkek arkadaşınız olmadan yeni bir hayata başlayama karar verdiyseniz, aşağıda yer alan erkek arkadaşınızdan ayrılmanın en barışçıl yollarına göz atmaya başlayabilirsiniz.

1. Onunla Kalabalık Bir Yerde Konuşun

Sevgilinizden ayrılmanın en iyi yolu, bu işi onunla yüz yüze konuşarak halletmektir. Bunu yapmak sizin için pek hoş olmayacaktır. Ayrıca sevgiliniz karşınızdayken ayrılmak için topladığınız cesaretiniz de kırılabilir ve ayrılma düşüncenizi kaybederek sonu olmayan ilişkinize devam edebilirsiniz. Bundan dolayı ayrılık konuşmanızı kalabalık yerler olan bir kafede ya da bir parkta yapmanızı tavsiye ediyoruz. Kalabalık bir ortam sizin ona ilişkinizdeki problemleri, aranızda tartışma çıkmadan anlatmanıza imkan sağlayacaktır.

2. Onunla Telefonda Konuşun

Erkek arkadaşınıza olan arzularınızın onunla yüz yüze konuşarak ayrılmanızı zorlaştıracağını düşünüyorsanız, her şeyi doğrudan telefonda söylemeniz sizin için çok daha kolay olacaktır. Ayrıca bu şekilde korkmadan ve rahat bir şekilde bütün düşüncelerinizi ifade edebilirsiniz. Alternatif olarak bir mesajla da ayrılabilirsiniz ancak bu yöntem pek saygılı olmayacaktır. Konuşmayı çok uzatmamaya çalışarak, ilişkinizin neden yürümeyeceğini ona ana hatlarıyla anlatmalısınız.

3. Başka Bir Yere Taşının

Hayatımızda bazen hiçbir şey açıklamak zorunda hissetmeden yapmak zorunda olduğumuz şeyler vardır. Ve bazen yaptığımız eylemler, konuşmalarımızdan çok daha etkili olur. Belki de erkek arkadaşınızdan ayrılmak için yapmanız gereken şey başka bir yere taşınmak ve bir süreliğine ya da sonsuza kadar orada kalmaktır! Eğer büyük bir şehirde yaşıyorsanız, erkek arkadaşınızın size ulaşma imkanı olmayacaktır. Böylece başka bir semte bile taşınarak bu işi halletmiş olacaksınız. Başka bir şehre taşınmak ise size yeni bir hayata başlama imkanı verirken, olumsuz duygularınızı da geride bırakmış olursunuz. Ayrıca bu davranış eski sevgiliniz ile tatsız karşılaşmaları önlemek için de harika bir yoldur.

4. Ona E-Posta Yollayın

Bu, artık ona karşı sevgi beslemediğiniz bir erkekten ayrılmanın en kibar ve resmi yollarından biridir. Emin olun çevrenizde de erkek arkadaşından e-posta yoluyla ayrılmış kadınlar vardır. Ayrılman düşüncenizi ve nedenlerini ona e-posta ile anlatmak için rahat ve uzun bir zamanınızın olması da işinizi hayli kolaylaştıracaktır.

5. Özür Dilemeyin

Eğer erkek arkadaşınızdan ayrılmak istiyorsanız, bunun artık geri dönüşü yoktur. Bu karara aranızdaki güvensizlik ve anlaşmazlıklardan dolayı vardığınızı unutmayın. Sizi mutsuz eden bir ilişkiyi devam ettirmek imkansızdır. Ondan ayrılmak istediğinizi söylerken, ilişkinizdeki ters giden her şeyi cümlelerinizi çok uzatmadan anlatın ve bunu yaptığınız için ondan kesinlikle özür dilemeyin. Tabi bunun “agresif bir şekilde ve erkek arkadaşınızı aşağılayarak ayrılın” anlamına gelmediğini de bilin.

6. Cep Telefonuna Mesaj Gönderebilirsiniz

Henüz bir kaç buluşma gerçekleştirdiğiniz ve onunla bir ilişki yürütemeyeceğinizi düşündüğünüz bir erkek arkadaşınız varsa, bu yöntemi kullanabilirsiniz. Yeni erkek arkadaşınız tanıştıktan hemen sonra sizi telefon ve mesaj yağmurlarıyla sıkmış olabilir. Eğer bu hoşunuza gitmiyorsa, anlayın ki o sizin için doğru erkek değildir. Bu durumda ondan ayrılmak istediğinizi söyleyebileceğiniz en kolay yol, ona bir kısa mesaj göndermek olacaktır.

7. Ona Tekrar Geri Dönmeyin

Hayatınıza yeni bir sayfa açmak sizin için oldukça sancılı olmuş olabilir. Ancak amacınıza ulaştınız ve artık özgürsünüz. Ayrıldığınız erkek arkadaşınız sizi tekrar kazanmak isteyebilir. Bunun için de bir araya gelmek için fırsatlar kollayabilir. Ancak siz zaten tüm artılarını ve eksilerini önünüze koyarak ilişkinizi bitirmeye karar verdiğiniz için ondan ayrıldınız. Bundan dolayı ona geri dönmek mantıksız olacaktır. Emin olduğunuz bir karar verdiğinizi düşünüyorsanız, ileride pişman olmazsınız.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER