Haber Sırası

Sıfır otomobilde yıl sonu ÖTV kampanyaları!

Otomobil firmaları yeni yıl ile birlikte geçerli olacak ÖTV zammı öncesi, çeşitli yıl sonu kampanyaları ile müşteri çekmeyi amaçlıyor. Özellikle yıl sonu ÖTV kampanyaları oldukça dikkat çekici görünüyor.

Sıfır otomobilde yıl sonu ÖTV kampanyaları!
29 Kasım 2016 - 23:31 'de eklendi ve 562 kez görüntülendi.

Otomobil firmaları yeni yıl ile birlikte geçerli olacak ÖTV zammı öncesi, çeşitli yıl sonu kampanyaları ile müşteri çekmeyi amaçlıyor. Özellikle yıl sonu ÖTV kampanyaları oldukça dikkat çekici görünüyor. Yeni yıla girmeden gelen ÖTV düzenlemesi otomobil fiyatlarını yüzde 3,5 ile 10,5 arasında artırınca, firmalar çareyi kampanya düzenlemekte buldu. Farklı oranlardaki Özel Tüketim Vergisi’ni, kendileri karşılayan firmalar müşteriye 14 bin liraya varan indirim olanakları sunuyor.

Sektör yılbaşına kadar 180 bin araçlık stoğu eritmek istiyor. Otomobildeki ÖTV kampanyaları hakkında bilgi veren Otomobil Bayii Müdürü Ferhat Albayrak, “Bütün kampanyaların en kuvvetli olduğu, tüketiciye en ekonomik şekilde yansıyan fiyatların olduğu bir ay. O yüzden Aralık ayı sıfır otomobil almak için en uygun ay. Yüzde 10’luk ÖTV zammının tamamını belki absorbe edemeyebilir firmalar ancak bunu yüzde 50 yüzde 50 ya da bir kısmını müşteriden talep ederek fiyatlarına minimum şekilde yansıtacaklarını düşünüyorum. Birkaç tane büyük firma da bu ÖTV zammının tamamını fiyatlara yansıtmayacaklarını açıkladılar” dedi.

Otomobilde yeni ÖTV düzenlemesi ile artık motor silindir hacminin yanı sıra, fiyat kriteri de dikkate alınıyor. Yeni uygulama ile satış etiketleri binek otomobiller 2.360 lira ile 26.550 lira arasında artış gösterdi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER