Haber Sırası

Gurbetçiler için sınır kapılarından geçişte ön beyan uygulaması!

Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü sınır kapılarında oluşan yoğunluğun önüne geçmek amacıyla ön beyan adı verilen bir uygulama başlattı. Sınır kapısı ön beyan uygulaması nasıl kullanılır?

Gurbetçiler için sınır kapılarından geçişte ön beyan uygulaması!
10 Temmuz 2016 - 19:30 'de eklendi ve 1176 kez görüntülendi.

Türkiye dışında yaşayan gurbetçi vatandaşlarımız yaz tatilinin başlaması ve uzun bayram tatili boyunca Türkiye’ye giriş yapmaya başladı. Yalnızca bayram tatili için gelen vatandaşlar ise sınır kapılarından çıkış yaparak yaşadıkları ülkelere dönüş yapmaya başladılar. Sınır kapılarında yapılan kontroller her araç için 3-4 dakikalık vakit alıyor. Bu zaman az gibi görünse de, binlerce araç aynı anda çıkış yaptığında sınır kapılarında saatlerce süren bir bekleyiş meydana geliyor. Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü sınır kapılarında oluşan yoğunluğun önüne geçmek amacıyla ön beyan adı verilen bir uygulama başlattı. Uygulamayla sınır kapılarında her araç için 3-4 dakika olan bekleme süresi 15 saniyeye düşüyor. Ancak bayram tatili dönüşünde bir çok gurbetçi vatandaşımız ön beyan uygulamasından habersizdi.

Sınır kapılarından ön beyanlı giriş nasıl yapılır?

Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü, kısa bir süre önce sınır kapılarından özel araçlarıyla giriş yapacak vatandaşlar için ön beyan uygulamasının başlatıldığını duyurdu. Ön beyan uygulaması sayesinde özellikle Türkiye’ye giriş yapacak gurbetçi Türklerin kapılardan geçişinin hızlanacağı belirtiliyor.

Sınır kapısı ön beyan işlemleri için https://uygulama.gtb.gov.tr/tasit1onbeyan adresinden kayıt işlemleri yapılacak ve sınır kapılarında pasaport, ruhsat ve sigorta poliçesi belgelerindeki bilgiler yalnızca karşılaştırılarak giriş-çıkış işlemi 15-30 saniye arasında bir zamanda yapılacak.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER