Haber Sırası

Skype kullanıcıları artık Siri ile mesaj gönderebilecek!

Siri ile Skype üzerinden mesaj göndermek artık mümkün! Microsoft’un mesajlaşma yazılımı Skype, iOS için yeni bir güncelleme yayınladı. Skype’ın yeni versiyonu ile Apple Siri üzerinden mesaj göndermek mümkün hale getirildi.

Skype kullanıcıları artık Siri ile mesaj gönderebilecek!
29 Ekim 2016 - 15:08 'de eklendi ve 234 kez görüntülendi.

Siri ile Skype üzerinden mesaj göndermek artık mümkün!

Microsoft’un mesajlaşma yazılımı Skype, iOS için yeni bir güncelleme yayınladı. Skype’ın yeni versiyonu 6.27.1 ile Apple’ın sesli sanal asistanı Siri üzerinden mesaj göndermek mümkün hale getirildi.

Geçtiğimiz Eylül ayında Skype’a kullanıcıların Siri üzerinden çağrı yapabilmesine olanak sağlayan bir işlev eklenmişti. Yeni güncelleme ile Skype ile Siri arasında tam bir entegrasyon sağlanarak arama yapma ve mesaj gönderme işlevleri mümkün hale getirildi.

App Store’dan yayınlanan Skype uygulamasının değişiklikler kısmında, “Siri’yi kullanarak Skype kişilerinize Skype mesajları gönderin” yazıyor. Ayrıca AppleWatch sahiplerinin, hareket halindeyken saat üzerinden Skype’ı kullanarak son mesajlarına ve favorilerine erişebileceği belirtiliyor.

iOS için Skype 6.27.1 versiyonu iPhone, iPad ve iPod touch için indirilebilir durumda.

Apple’ın sanal asistanını SiriKit ile geliştiricilerin kullanımına açmasından bu yana, Siri için geliştirilen üçüncü parti uygulamaların sayısı da artmaya başladı.

Apple’ın Siri’yi aşamalı olarak daha önemli hale getirdiğinden şüphe yok. Hatta şirketin Carnegie Mellon Üniversitesi‘nden bir yapay zeka uzmanını kadrosuna katarak “makine öğrenmesi araştırmalarının” başına geçirdiğini düşününce, yapay zeka konusuna verdiği önemi daha kolay anlayabiliriz. Apple yapay zeka çalışmaları kapsamında, genişletilmiş bulut hizmetleri sunan makine öğrenme şirketi Tuplejump‘ı Haziran ayında satın almıştı.

Siri fantastik özellikler sunmasına rağmen, Google’ın akıllı sanal asistanı Google Assistant‘a yetişebilmesi için daha fazla çalışması gerekiyor. Geçtiğimiz günlerde iki sanal asistanın karşılaştırıldığı bir video yayınlandı. Her iki asistanın performansı neredeyse eşit, ancak Siri Google’ın usta olduğu belirgin bağlamsal komutlar konusunda hala mücadele ediyor.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER