Haber Sırası

Sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçlarının açıklanması bekleniyor

Sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları binlerce öğretmen adayı tarafından heyecanla bekleniyor. MEB mülakat sonuçlarını bugün içinde açıklayacağını daha önceden duyurmuştu.

Sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçlarının açıklanması bekleniyor
28 Eylül 2016 - 17:51 'de eklendi ve 357 kez görüntülendi.

Milli Eğitim Bakanlığı, 15 bin öğretmen ataması yapacağı sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçlarının 28 Eylül 2016 Çarşamba günü açıklanacağını duyurmuştu.

Öğretmen adayları sözleşmeli öğretmenlik mülakatlarına 19 Eylül-27 Eylül 2016 tarihileri arasında belirli illerde oluşturulan komisyonlarda girdi. Mülakatlarda öğretmen adaylarının hem bilgi seviyesi hem de genel kültürü test edildi. Ayrıca sosyal medya kullanıp kullanmaması, ailesindeki bireylerin neyle meşgul olduğu ve liseyi hangi okulda okuduğu gibi kişisel bilgileri de öğretmen adaylarına sorulanlar arasında yer aldı.

Ekim ayında gerçekleştirilecek sözleşmeli öğretmenlik atamalarında, mülakatlarda alınan puanlar etkili olacak. İki veya daha fazla aday arasında mülakatlarda alınan puanların eşit olması durumunda KPSS P121 puanı yüksek olan öğretmen adayının ataması gerçekleştirilecek.

Sözleşmeli öğretmen ataması yapılacak iller geçtiğimiz günlerde açıklanmıştı. Buna göre aşağıdaki listede yer alan illere sözleşmeli öğretmen ataması yapılacak.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN ATAMASI YAPILACAK İLLER

Adıyaman
Ağrı
Aksaray
Amasya
Ardahan
Artvin
Bartın
Batman
Bayburt
Bingöl
Bitlis
Çanakkale ( Gökçeada ve Bozcaada )
Çankırı
Çorum
Diyarbakır
Elazığ
Erzincan
Erzurum
Giresun
Gümüşhane
Hakkari
Iğdır
Kahramanmaraş
Karabük
Karaman
Kars
Kastamonu
Kırıkkale
Kırşehir
Kilis
Malatya
Mardin
Muş
Nevşehir
Niğde
Ordu
Osmaniye
Rize
Samsun
Siirt
Sinop
Sivas
Şanlıurfa
Tokat
Trabzon
Tunceli
Van
Yozgat
Zonguldak

Sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçlarının önümüzdeki saatlerde açıklanması bekleniyor. Onbinlerce öğretmen adayı sonuçların açıklanmasını sabırsızlıkla bekliyor. Bu nedenle mülakat sonuçlarını Milli Eğitim Bakanlığı’nın internet sitesinden dakika dakika takip edip anlık olarak bilgilendirme yapacağız.

MEB’den son dakika açıklaması!

MEB, sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçlarının 29.09.2016 Perşembe günü saat 09:00’da açıklanacağını duyurdu. Bazı adaylar ise sonuçlarına bakabildiğini iddia ediyor. Sonuçlarını öğrenen adayların kullandığı link ise şu an açılmıyor.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER