Haber Sırası

Süper Lig yayın ihalesine hangi firmalar katılacak?

Süper Lig yayın ihalesine hangi şirketler katılacak? Süper Lig yayın ihalesi tarihi 21 Kasım 2016 olarak açıklandı. İhaleyi kazanan firma 4 sezon boyunca Süper Lig maçlarını yayınlayacak.

Süper Lig yayın ihalesine hangi firmalar katılacak?
14 Kasım 2016 - 22:40 'de eklendi ve 519 kez görüntülendi.

Süper Lig yayın ihalesi tarihi, Kulüpler Birliği’nin 14 Kasım’da gerçekleştirdiği toplantı sonrası açıklandı. Buna göre gelecek sezondan başlamak üzere Süper Lig yayın haklarını kazanan firma 21 Kasım 2016 pazartesi günü gerçekleştirilecek ihalede belli olacak. Peki Süper Lig yayın ihalesine hangi firmalar katılacak?

Süper Lig yayın haklarını 2014’te gerçekleştirilen ihaleden bu yana elinde bulunduran Digitürk’ün sözleşmesi, 2016-2017 sezonu bitiminde sona eriyor. Gelecek sezon Süper Lig maçlarının hangi platformda yayınlanacağı önümüzdeki hafta pazartesi günü gerçekleşecek yayın ihalesinde belli olacak. 495 milyon dolar ile açılması beklenen Süper Lig yayın ihalesinde, 600 milyon dolar bandına kadar çıkılması bekleniyor.

Süper Lig yayın ihalesinde Digitürk gibi tekli lisans ya da alt lisanslama, federasyon modeli, mecraya göre lisans ve ek lisans gibi diğer seçenekler kullanılabilir.

Süper Lig yayın ihalesine hangi firmalar katılacak?

Dev ihaleye Digitürk, D-Smart, Tivibu, Turkcel, Türk Telekom ve Vodafone gibi firmaların katılması bekleniyor. İhaleyi kazanan firma 2017-2018 sezonundan itibaren, 4 sezon boyunca Süper Lig maçlarını ve maçlara ait görüntüleri yayınlamaya hak kazanacak. Bir sonraki ihale 2021 yılında gerçekleştirilecek.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER