Haber Sırası

Suyumuz Kadar Sağlıklıyız!

Japonya-Okinawa’da ortalama sağlıklı yaşam ömrünün 95 olduğunu biliyor muydunuz? Bu bölgde artrit, kalp hastalıkları, kanser ve diğer hastalıklar da son derece az görülüyor.

Suyumuz Kadar Sağlıklıyız!
22 Şubat 2015 - 21:07 'de eklendi ve 786 kez görüntülendi.

Japonya-Okinawa’da ortalama sağlıklı yaşam ömrünün 95 olduğunu biliyor muydunuz? Bu bölgde artrit, kalp hastalıkları, kanser ve diğer hastalıklar da son derece az görülüyor. Bilim insanlarının yaptığı araştırmalara göre Okinawalıların uzun ve sağlıklı yaşam sırrının, iklim veya yiyeceklerden çok, yüksek miktarda iyonize, mineral içeren içme suyu olduğu ortaya çıktı. Bu veri ile “hücresel olarak optimum alkali oranının, optimum sağlığın temeli” olduğu bir kez daha doğrulandı.

Dünya ortalamasında yeni doğmuş bir bebek vücudunun %97’si, sağlıklı bir yetişkinin %75’i, yaşlı bir insanın %65’i su. Suyun adetda bir gençlik iksiri olduğu ortada… Bilim dünyası, optimum sağlığın hücre PH’ını 7.3 ile 7.45 arasında tutarak sağlanabileceği görüşünde birleşiyor. Bu dengeyi ancak kaliteli ve yeteri kadar su içerek ve dengeli alkali beslenerek elde edebilirsiniz.

Okinawalılar, Tibetliler, Hunzalılar, Perulular ya da Gürcüler’in aksine modern şehirlerde yaşamını sürdüren milyarlarca insan kronik su kaybı yani dehidrasyonla karşı karşıya. Amerikan halkının %75’inin kronik su kaybu durumunda yaşadığı tahmin ediliyor. Diğer sanayileşmiş ülkelerdeki düzeyler de buna benzer. Kaliteli içme suyundan çok “susadıkça” gazlı içeceklere ya da alkole yönelmek ayrıca susuzluk refkelksini, açlıkla karıştırarak gereksiz gıda almak en büyük hata. Bu sebeple ham alkali değil asidik bünyeler hem de obezite ve yiyecek bağımlılığı ortaya çıkıyor. Washington’da yapılan bir araştırmada, bir bardak suyun “gece atıştırmaları”nı ciddi boyutta aza indirdiği saptanmıştır. Dehidrayon kronik bir kan zehirlenmesi durumu yaratır ve gündüz halsizliğin, tembel metabolizmanın, depresyon ve konsantrasyon zorluğunun temel sebeplerinden biridir. Aynı zamanda kanseri de körükler. Birkaç araştırma, ortalama insanın günde beş bardak saf su içerek kolon kanseri riskini %45, göğüs kanseri riskini %80 ve mesaine kanseri riskini %50 azaltabildiğini göstermiştir. Başka bir araştırma da, günde sekiz bardak su içilmesinin sırttaki ve eklemlerdeki ağrıları önemli ölçüde azalttığını göstermiştir.

Dehidrayon Nasıl Anlaşılır?

Dehidrasyon baş ağrısı da olmak üzere kronik ağrıların ve kronik halsizliğin gizli sebebidir. Dehidrasyon kanı ve diğer vücut sıvılarını kurutur, bu da hücrelerin büzülmesine ve tokstik atıklarını atamamalarına sebep olur. Hücreler doğru biçimde su aldığında genişler ve doğal olarka, kendilerini toksik atıklardan temizlemek üzere harekete geçer. Tüm vücut dokuları, vücudun değişik bölümleri hareket ettikçe birbirine sürtünen fasya (ak-zar) adı verilen zarflar ile kaplanmıştır. Bütün bu zarflar arasında, çeşitli organlar ve dokular birbirlerine temas ettiklerinde aralarındaki sürtünmeyi azaltmak üzere, bir su katmanı bulunmalıdır. Vücut susuz kaldığında bu fasyalar arası yağlanma katmanı da kurur ve bunun sonucunda oluşan dokular arası sürtünme, yangıya ve kronik ağrıya sebep olur. Bu, birçok insanın bugüne kadar yakındığı kronik ağrı sendromunun ana sebebidir ve aslında günde yeterli miktarda saf alkalik su içerek büyük ölçüde giderebilecekken, toksik kimyasal ilaçlara milyonlarca dolar harcanmaktadır. Bu yüzden, baş ağrısı da dahil olmak üzere her türlü kronik ağrı ve gündüz halsizliği için ilk çare, iyi kaliteli suyla günlük doğru hidrasyonu sağlamak olmalıdır.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER