Haber Sırası

Taşeron işçilere kadro verilmesi yeniden gündeme geldi!

Bakanlar Kurulu, taşeron işçilere kadro verilmesi konusunu yeniden masaya yatırdı. Toplantıda taşeron işçilere kadro konusunda farklı alternatifler tartışıldı.

Taşeron işçilere kadro verilmesi yeniden gündeme geldi!
18 Kasım 2016 - 11:37 'de eklendi ve 308 kez görüntülendi.

Taşeron işçilere kadro verilmesi hususu geçtiğimiz yıldan bu yana en çok konuşulan ekonomik konular arasında yer alıyor. Yapılan ilk çalışmalarda asıl işi yapan taşeron işçilere kadro verileceği açıklanmış, ancak düzenlemenin ne zaman hayata geçirileceği belirtilmemişti. Sonraki dönemde ise çözüm sürecinin sona ermesi, 15 Temmuz darbe girişimi gibi daha önemli konular gündemi meşgul etmeye başlamıştı. Rafa kaldırıldığı düşünülen taşeron işçilere kadro verilmesiyle ilgili çalışmaların devam ettiği öğrenildi.

Edinilen bilgilere göre, taşeron işçilere kadro verilmesi son Bakanlar Kurulu toplantısında masaya yatırıldı ve yeni bir çalışmanın yapılmasına karar verildi. Yapılacak yeni çalışmanın detayları kadro bekleyen 750 bin taşeron işçi tarafından merakla bekleniyor.

Taşeron İşçilere Kadro Konusunda 3 Alternatif

Bakanlar Kurulu toplantısında taşeron işçilerle ilgili 3 alternatif çalışma tartışıldı. İlk alternatif kamuda çalışan taşeron işçilerden asıl işi yapanların kadroya geçirilmesi olarak belirlendi. Asıl işi yapan taşeron işçiler arasında hastanelerde görev yapan ve doğrudan sağlıkla ilgili konularda görev yapanlar, karayolları işçileri, belediyelerde asıl işi yapan işçiler vb. yer alıyor.

İkinci alternatif ise taşeronlara kadro yerine özel bir sözleşme yapılmasıyla ilgili. Üçüncü ve üzerinde en çok durulan alternatif ise, taşeron işçilerin 2017 yılında gerçekleştirilmesi planlanan Kamu Personel Rejimi‘ne dahil edilmesi oldu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER