Haber Sırası

Time Dergisi “Yılın Kişisi” Narendra Modi oldu!

Hindistan Başbakanı Narendra Modi, Amerika’nın ünlü dergisi Time’ın okuyucuları tarafından “Yılın Kişisi” unvanına layık görüldü.

Time Dergisi “Yılın Kişisi” Narendra Modi oldu!
05 Aralık 2016 - 15:17 'de eklendi ve 315 kez görüntülendi.

Hindistan Başbakanı Narendra Modi, Amerika’nın ünlü dergisi Time’ın okuyucuları tarafından “Yılın Kişisi” unvanına layık görüldü. Ancak derginin kararı farklı olabilir ve bu kadar daha sonra açıklanacak.

Time Dergisi’nin “Yılın Kişisi” oylamasının internet ayağı sonuçlandı. 2016’da yılın kişisi olabilmek için dünya liderleri, sanatçılar ve politikacılar yarıştı. Bu seneki oylamanın sonucunda Hindistan Başbakanı Narendra Modi oyların yüzde 18’ini alıp birinci oldu. Hindistan’ın nüfus açısından dünyanın en kalabalık ülkelerinden biri olması, internet kullanımının yaygın ve bilinçli olması ve halkın Narendra Modi’yi desteklemesi göz önüne alındığında ortaya çıkan sonuç normal karşılandı.

Yılın Kişisi unvanında son söz dergi editörlerinin. Ancak internet anketi dünyada yılın kişisinin kim olarak görüldüğü konusunda fikir veriyor.

Hindistan Başbakanı Modi’yi ABD Başkanı Barrack Obama, ABD Yeni Başkanı Donald Trump ve Wikileaks ile adını duyuran Julian Assange, yüzde 7’lik oy oranıyla takip etti. Ankette Facebook’un CEO’su Mark Zuckerberg yüzde 2 ve ABD başkanlık yarışını kaybeden Hillary Clinton ise yüzde 4 oy aldı.

Time Dergisi yılın kişisini seçerken okuyucuların ankette belirlediği bu isimlere zaman zaman bağlı kalmıyor ve farklı bir isim yılın kişisi olarak seçilebiliyor. Time Dergisi bu kararı 7 Aralık 2016 tarihinde açıklayacak.

TIME, her yıl son 12 içinde en büyük küresel etkiye sahip olan kişi ve gruplar arasından yılın en etkili kişini seçiyor.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER