Haber Sırası

Türkiye’de kadınlar erkeklerden daha fazla çalışıyor!

Dünya Ekonomik Forumu’nun Küresel Cinsiyet Eşitsizliği raporu, kadınların erkeklere göre günde 50 dakika fazla çalıştığını ortaya koydu.

Türkiye’de kadınlar erkeklerden daha fazla çalışıyor!
28 Ekim 2016 - 0:09 'de eklendi ve 228 kez görüntülendi.

Kadınlar erkeklerden yılda 39 gün daha fazla çalışıyor.

Kadınların erkeklerden daha fazla çalıştığı tespiti, Dünya Ekonomik Forumu’ndan geldi. Dünya Ekonomik Forumu’nun Küresel Cinsiyet Eşitsizliği raporu, kadınların erkeklere göre günde 50 dakika fazla çalıştığını ortaya koydu. Bu durumun yılda 39 güne tekabül ettiği vurgulandı. Bu rakamın Hindistan, Portekiz ve Estonya gibi ülkelerde yılda 50 güne çıktığı belirtildi.

Türkiye’de de kadınlar daha fazla çalışıyor!

Türkiye’de ise kadınlar günde yaklaşık 25 dakika daha fazla çalışıyor. Bu da yaklaşık olarak 20 güne tekabül ediyor. Erkeklerin kadınlardan daha fazla çalıştığı ülkelerse İsveç, Danimarka, Yeni Zelanda, Norveç, Hollanda ve Japonya olarak sıralandı.

Raporda ücret eşitsizliğine de dikkat çekildi. Kadın ve erkek çalışanlar arasındaki maaş farkının, küresel bir sorun olmaya devam ettiği bildirildi. Konu geçtiğimiz günlerde İzlanda’daki kadınların da gündemindeydi. İzlandalı erkeklere göre yüzde 18 daha az kazanan kadınlar, saat 14:38’de iş bıraktı. O dakikadan itibaren bedava çalıştıklarına dikkat çeken kadınlar, eşit işe eşit ücret çağrısında bulundu.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER