Haber Sırası

Türkiye’nin en çok ziyaret edilen 20 web sitesi!

Teknolojinin hızla ilerlemesi, dünya genelindeki internet kullanıcılarının sayısının hızlı bir şekilde artmasını sağlıyor. Öyle ki 2010 yılının sonunda aktif internet kullanıcı sayısı 2 milyar kişiyi geçerken, 2016 yılının ortalarını geçtiğimiz şu günlerde ise bu rakam 3 milyarı geçti. Türkiye’de ise 2013 yıl sonu itibariyle 36.6 milyon olan internet kullanıcı sayısının, 2015 yılının sonunda 45 milyonu geçmesi bekleniyor.

Peki Türkiye’deki internet kullanıcıları en çok hangi web sitelerini ziyaret ediyor? Bu sorunun cevabını, internet üzerinde yer alan tüm web sitelerinin istatistiklerini tutan ve global bir servis olan Alexa.com’dan aldık.

Alexa.com’da yer alan verilere göre, Türkiye’de en çok ziyaret edilen web siteleri arasında, arama motoru Google.com.tr zirvede yer alıyor. Sosyal paylaşım siteleri arasında ise dünya genelinde 1,3 milyar, Türkiye’de ise 40 milyon üyesi olan Facebook.com başı çekiyor.

İstatistiklere göre Türkiye’de haberleri internetten takip eden internet kullanıcılarının ilk tercih ettiği haber sitesi ise Hurriyet.com.tr.

İşte Türkiye’nin en çok ziyaret edilen 20 web sitesi!

1- Google.com.tr

Google Türkiye

Google Türkiye

26 Temmuz 2015 - 19:15 'de eklendi ve 9439 kez görüntülendi.
Etiketler :
WhatsApp ile Hastahane Randevusu ! WhatsApp ile Hastahane Randevusu !
BİLGİSAYAR AÇILIŞ HIZIM ESKİSİNE GÖRE YAVAŞ BİLGİSAYAR AÇILIŞ HIZIM ESKİSİNE GÖRE YAVAŞ
Yeni Shıne Lıte Şimdi Türkiye’DE Yeni Shıne Lıte Şimdi Türkiye’DE
Pardus Nedir Nasıl Gündeme Geldi Pardus Nedir Nasıl Gündeme Geldi
Vodafone Bana Ne Var Pazartesi Süprizi Hediyeleri Nelerdir ? Vodafone Bana Ne Var Pazartesi Süprizi Hediyeleri Nelerdir ?
İphone 8 Kablosuz Şarj Özelliği İle Mi Gelecek ? İşte Tüm Özellikleri İphone 8 Kablosuz Şarj Özelliği İle Mi Gelecek ? İşte Tüm Özellikleri
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ