Haber Sırası

Twitter açılmıyor internet kullanıcıları şaşkın!

Twitter neden açılmıyor? 4 Kasım 2016 Sosyal medya sitesi Twitter’a erişim 4 Kasım saat 02:00 civarı kesildi. DNS kullanan internet kullanıcıları da Twitter’a ulaşılamıyor. Twitter’ın HDP gözaltıları nedeniyle kapatılmış olabileceği dile getiriliyor.

Twitter açılmıyor internet kullanıcıları şaşkın!
04 Kasım 2016 - 2:40 'de eklendi ve 465 kez görüntülendi.

Twitter neden açılmıyor? 4 Kasım 2016

Öncelikle Twitter’a erişim konusundaki sıkıntının sizin bilgisayarınız ya da bağlantınız ile ilgili olmadığını belirtelim. Bu nedenle bilgisayar ya da internet ayarlarınızda şu an için herhangi bir değişiklik yapmanıza gerek yok.

GÜNCELLEME: 4 Kasım cuma gününün ilk saatlerinde HDP’li yöneticilerin gözaltına alınmaya başlamasıyla Twitter’a girişte problemler yaşanmaya başladı. Şu an VPN kullananlar Twitter’a erişebiliyor. Bu durum sosyal medya sitelerinin ülkemizde yine erişime engellendiğini gösteriyor.

Sosyal medya sitesi Twitter’a erişim bugün saat 01:30 civarı kesildi. DNS kullanan internet kullanıcıları da dahil Twitter’a ulaşılamıyor. Twitter’a erişim engeli gelmiş olabileceği düşünülüyor.

Türkiye’deki sosyal medya siteleri arasında kullanım oranı açısından ikinci sırada yer alan Twitter, zaman zaman erişim sorunu yaşanan bir platforma haline geldi. 21 Ekim cuma akşam saatlerinde Twitter’a girmek isteyen kullanıcılar “Bu siteye ulaşılamıyor” uyarı ile karşı karşıya kaldı.

Twitter açılmıyor, kullanıcıların bekleyişi sürüyor!

Ülkemizde yaşanan sarsıcı olaylar sonrası sosyal medya sitelerine erişim engeli getirilmesine ya da internetin yavaşlatılmasına alışkın olduğumuzu söylersek abartmış olmayız. Ancak Twitter’da bu akşam yaşanan açılmama sorununun nedeni henüz tam olarak bilinmiyor.

Facebook ve Youtube gibi diğer sosyal medya sitelerine erişim konusunda herhangi bir sıkıntı yaşanmıyor. Kullanıcılar bu sitelere giriş yapabilirken Twitter’a giriş yapamıyorlar.

Twitter’ın neden açılmadığı anlaşıldı!

Twitter’ın son birkaç saattir artarak şiddetlenen DDoS saldırılarından dolayı açılmadığı belirtiliyor. Müzik sitesi Spotify da Twitter gibi siber saldırılardan etkilenen bir başka site olarak dikkat çekiyor. Sanal korsanların neden sosyal medya platformlarını hedef aldığı konusunda ise çeşitli yorumlar yapılıyor. Bu yorumlar arasında en kuvvetli olanı siber saldırılarla toplum üzerinde endişe ve panik yaratmak olduğu.

Güncelleme: DDoS siber saldırıları nedeniyle erişimde sıkıntı yaşanan siteler arasında SÖZCÜ gibi haber siteleri de yer alıyor.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER