Haber Sırası

Twitter video paylaşım servisi Vine’ı kapatıyor!

Vine neden kapanıyor? Twitter, yaklaşık 3 yıl önce açılan video paylaşım servisi Vine’ı kapatacağını duyurdu.

Twitter video paylaşım servisi Vine’ı kapatıyor!
27 Ekim 2016 - 21:55 'de eklendi ve 698 kez görüntülendi.

Twitter, yaklaşık  3 yıl önce açılan video paylaşım servisi Vine’ı kapatacağını duyurdu.

Twitter’ın 2013 yılında internet kullanıcılarının hizmetine sunduğu ve insanların bir döngü üzerinde 6 saniyelik videolar paylaşabildiği servisi kapanıyor.

Twitter’ın Vine’ı kapatması için bir neden yoktu ancak geçtiğimiz Perşembe günü servisin %9’luk büyüme oranının yetersiz olduğu duyurulmuştu.

Şirket, Medium.com’da yer alan Vine resmi hesabı üzerinden bir açıklama yaparak, önümüzdeki aylarda Vine servisinin durdurulacağını duyurdu.

Twitter, Vine’ı 2013 yılında servisi resmi olarak duyurmadan önce 30 milyon dolara satın almıştı. Ancak Twitter aynı dönemde ana platformu üzerine entegre ettiği video uygulaması Periscope’u hizmete sundu.

Önceden yüklenmiş Vinelar ne olacak?

Şirket, şimdiye kadar hesaplarına yükledikleri Vinelar’ın ne olacağını merak eden kullanıcılar için yaptığı açıklamada, “Uygulamaya, websitesine ya da Vinelar’a hiçbir şey olmayacak. Vinelarınıza ulaşabilecek ve download edebileceksiniz. Websitesionline tutacağız çünkü şimdiye kadar yüklenmiş Vineların önemli olduğunu düşünüyoruz.” dedi.

Ayrıca uygulama ya da websitesinde herhangi bir değişiklik yapmadan önce kullanıcıların haberdar edileceği de ifade edildi.

Twitter’ın Vine’ı kapatacağını duyurmasından sonra kullanıcılar tepkilerini sosyal medya üzerinden dile getirdi. Bazı kullanıcılar bu karara isyan ederken, bazı kullanıcılar ise duruma esprili bir şekilde yaklaşmayı tercih etti.

IHS Markit teknoloji danışmanlık şirketinde görevli bir analist, “Twitter, ana platformda 140 karakterle sınırlı tuttuğu iletişim prensibini Vine ile videoda da yapmaya çalıştı. Ancak Vine, aynı sektördeki Snapchat ve Facebook gibi diğer oyunculara ayak uyduramadı.” diyerek Twitter’ın Vine’ı kapatma nedenini özetledi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER