Haber Sırası

Usain Bolt’un hayatı “I’m Bolt” adıyla belgesel oldu!

Dünya rekortmeni Jamaikalı atlet Usain Bolt’un hayatı ve kariyeri beyaz perdeye taşındı. I’m Bolt “Ben Bolt” adlı belgesin dünya prömiyeri Londra’da yapıldı.

Usain Bolt’un hayatı “I’m Bolt” adıyla belgesel oldu!
29 Kasım 2016 - 20:19 'de eklendi ve 179 kez görüntülendi.

Dünya rekortmeni Jamaikalı atlet Usain Bolt’un hayatı ve kariyeri beyaz perdeye taşındı. I’m Bolt “Ben Bolt” adlı belgesin dünya prömiyeri Londra’da yapıldı. Efsanevi atlet de prömiyere katılan isimler arasındaydı. Hem 100, hem 200 metrede dünya rekoru kıran ilk atlet olan Usain Bolt, başarılarını kolay elde etmediğini bu belgeselle herkese göstermek istediğini anlattı.

Usain Bolt pişmanlıklarından da bahsetti.

“Daha gençken bu işe başladığımda koşmayı çok ciddiye almadım. Eğer alsaydım daha erken yaşta daha büyük başarılar elde edebilirdim.”

Prömiyere katılan isimler arasında ünlü atletin annesi de vardı.

“Çok enerjik bir çocuktu, sürekli onun peşinde koşmak zorunda kalıyordum. O zamanlar bile bunun damarlarında atlet kanı var diye düşünüyordum.”

Yönetmen kardeşler Benjamin ve Gabe Turner imzası taşıyan belgeselde, Usain Bolt’un ailesi, arkadaşları ve koçuyla yapılan röportajlar da yer alıyor. Film ekibi bu belgeseli çekebilmek için tam 2 yıl boyunca Usain Bolt’un yanından gece gündüz ayrılmadı.

1 saat 47 dakikalık I’m Bolt belgeseli Finlandiya, İrlanda ve İtalya gibi ülkelerdeki sinemalarda 28 Kasım 2016 tarihinde gösterime girdi.

I’m Bolt belgesel fragmanı

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER