Haber Sırası

Whatsapp masaüstü uygulaması artık indirilebilir!

Whatsapp masaüstü uygulaması artık indirilebilir durumda! Windows ve Mac OS işletim sistemine sahip olan masaüstü bilgisayarlarda Whatsapp uygulamasını kullanabilirsiniz. Whatsapp masaüstü uygulaması kurulum ve kullanma işlemleri haberimizde.

Whatsapp masaüstü uygulaması artık indirilebilir!
11 Mayıs 2016 - 21:33 'de eklendi ve 458 kez görüntülendi.

Whatsapp, 1 milyardan fazla aktif kullanıcısı ile dünyanın en büyük mesajlaşma uygulaması olsa da yalnızca akıllı telefonlarda kullanabiliyordu. Ancak bu durum Whatsapp’ın artık Windows ve Mac OS işletim sistemlerine sahip masaüstü bilgisayarlarda da kullanılabilir olmasıyla değişiyor!

Whatsapp artık Windows 8 ve üstü versiyonlar ile Mac OS 10.9 ve üstü versiyona sahip masaüstü bilgisayarlarda kullanılabilecek. Tarayıcıdan bağımsız hale getirilen uygulama kullanıcılara daha fazla özellik sunuyor.

Whatsapp daha önce Whatsapp Web adı verilen özellik ile masaüstü bilgisayarlardaki web tarayıcılar üzerinden kullanılabiliyordu. Whatsapp Web özelliği 2015 Ekim ayında önce Android ve Windows Phone, daha sonra da iOS işletim sistemi kullanan akıllı telefonlar için kullanıma sunulmuştu.

Whatsapp masaüstü uygulamasının, Whatsapp Web özelliğine göre klavye kısayollarını kullanabilme yeteneği ve mesajları ayrı bir pencerede açma gibi avantajları bulunuyor.

Whatsapp Masaüstü Uygulaması Nasıl Kurulur?

Whatsapp masaüstü uygulamasını indirmek için https://www.whatsapp.com/download/ adresine gitmeniz ve yeşil renkli “Windows için indir” butonuna tıklamanız gerekiyor. Bilgisayarınıza indirdiğiniz kurulum dosyasını çalıştırıp kurulumu tamamladıktan sonra, akıllı telefonunuzda yükle olan Whatsapp uygulasına girip Whatsapp Web özelliğini çalıştırmanız gerekiyor. Ardından Whatsapp masaüstü uygulaması ekranında görülen QR kod taramasını yaparak hesabınızla senkronizasyon işlemini tamamlamanız gerekiyor. İşlemler tamamlandığında Whatsapp masaüstü uygulaması akıllı telefonunuzdaki uygulamadaki tüm verileri birebir karşınıza çıkaracaktır.

Whatsapp masaüstü uygulaması

Whatsapp masaüstü uygulaması ikonu

Uygulamayı istediğiniz zaman bilgisayarınızın masaüstüne eklenen Whatsapp masaüstü uygulaması ikonuna tıklayarak çalıştırabilirsiniz.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER