Haber Sırası

Windows 10 hızlandırma ve güvenliğini artırma!

Windows 10 hızlandırma ve güvenliğini artırmak bu programla çok kolay! Windows 10 gereksiz dosya temizliği, güvenlik açıklarını kapatma, par

Windows 10 hızlandırma ve güvenliğini artırma!
08 Mayıs 2016 - 22:41 'de eklendi ve 719 kez görüntülendi.

Teknoloji devi Microsoft’un en yeni işletim sistemi Windows 10, her ne kadar önceki nesillere göre hızlı olsa da program yükleme-kaldırma, internet kullanımı vb. işlemler sonrası yavaşlamaya başlıyor. Windows 10 yavaşlama nedenleri arasında ilk sırada kayıt defteri yani Registry‘nin gereksiz kayıtlarla aşırı şekilde dolması yer alır. Windows 10 hızlandırma için kayıt defterini gereksiz kayıtlardan temizlemek gerekiyor. Bunu yapabilmenin en kolay yolu ise bu işleme özel programlardan birisi olan Registry Cleaner‘ı kullanmaktır.

Registry Cleaner ile hangi sorunlar düzeltilir?

1. Kayıt defterindeki bozuk ve gereksiz kayıtlar düzeltilir.

2. Diskinizde yer alan gereksiz dosyalar temizlenir.

3. Uygulamaların yavaşlamasını ve genel performansı olumsuz etkileyen parçalanmış disk bölümleri disk birleştirme ile düzeltilir.

4. İnternet ve PC kullanımında risklere neden olan gizlilik tehditlerini düzeltir.

Windows 10 hızlandırmak için aşağıdaki adımları sırasıyla uygulayın;

1. Registry Cleaner kurulum dosyasını indirin ve çalıştırın.

Registry Cleaner Kurulum Dosyası İndirme

2. Karşınıza gelen ilk pencerede “Express Install” seçeneği işaretiyken, sağ alt köşede yer alan “Click to install” butonuna tıklayın. Kurulum tamamlandıktan sonra tarayıcınızda programı kurduğunuz için size teşekkür eden ve otomatik olarak açılan sekme açılacaktır. Bu sekmeyi kapatabilirsiniz.

Registry Cleaner Kurulumu-1

3. Karşınızda aşağıdaki görselde yer alan pencere gelecektir. Bu pencerenin sol bölümünde kayıt defterinden hangi ögelerin kayıtlarını temizlemek istiyorsanız onları işaretlemeniz gerekiyor. Bu özellikler size tanıdık gelmiyorsa hiçbir ayarı değiştirmeden pencerenin ortasında yer alan “Scan Now” butonuna tıklayın.

Registry Cleaner Kurulumu-2

4. Program kayıt defterindeki tüm satıları taramaya başlayacaktır. Tarama esnasında pencerenin ortasında kaç satır tarandığını, kaç hata bulunduğunu ve tarama için geçen zamanı görebilirsiniz.

Registry Cleaner Kurulumu-3

5. Tarama işlemi tamamlandığında hangi özelliklerin kayıtlarında sorunlar bulunduğunu ve bu sorunların ne derece önemli olduğunu gösteren yeşil, sarı ve kırmızı renkler olan bir liste açılacaktır. Altta yer alan “Repair” butonuna tıklayarak sorun çözme işlemini başlatın.

Registry Cleaner Kurulumu-4

6. İşlem tamamlandığında taranan dosya sayısı, bulunan sorun sayısı ve düzeltilen sorun sayısının yer aldığı bilgi ekranı açılacak. Bu ekranın sağ alt tarafında yer alan “Check system state” butonuna tıklayarak sistem durumu kontrol edin. Kontrol işlemi aynı zamanda sisteminizdeki diğer sorunları tarayıp ve düzeltmenizi sağlayacaktır.

Registry Cleaner Kurulumu-5

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER