Haber Sırası

Yazın Tırnak Bakımı Nasıl Yapılmalı?

Yazın kuruyan ve kırılan tırnaklar için bir çok bakım yöntemi mevcut. Bunların başında zeytinyağı geliyor. Zeytinyağı ile tırnaklarınızı ve ellerinizi ovabilirsiniz. Faydalı olacaktır.

Yazın Tırnak Bakımı Nasıl Yapılmalı?
22 Haziran 2015 - 21:54 'de eklendi ve 766 kez görüntülendi.

Yazın kuruyan ve kırılan tırnaklar için bir çok bakım yöntemi mevcut. Bunların başında zeytinyağı geliyor. Zeytinyağı ile tırnaklarınızı ve ellerinizi ovabilirsiniz. Faydalı olacaktır.

Bununla birlikte kayısı yağını da unutmamak gerekir. Kayısı yağı da aynı zeytinyağı gibi faydalı olacaktır.

Ben çevremde kırılan ve kuruyan tırnaklar için bakım önerisi isteyen arkadaşlarıma bunları öneriyorum ilk olarak.

Tabii ki içerisinde pek çok vitamini içeren profesyonel ürünlerde mevcut. Eğer mümkünse profesyonel salonlardan ya da eczanelerden bu tarz ürünler almanızı da öneririm.

Kullanıp memnun kaldığım  içerisinde önerebileceğim bazı markaların ürünler şöyle;

– Sebamed El ve Tırnak Balsamı,

– The Body Shop Kenevir El Bakım Kremi,

– Neutrogena Norveç Formülü Besleyici Bakım Kremini sizlere önerebilirim.

Ama bununla ilgili bütçeniz yok ise anlattığımız bakımları düzenli uyguladığınız takdirde olumlu sonuç göreceğiniz konusunda  emin olabilirsiniz.

Evde kullandığımız temizlik malzemeleri ve deterjanlarda önemli. Çünkü bu ürünlerin içerisinde el ve tırnaklarımıza zarar veren kimyasallar mevcut. Bu sebepten ötürü temizlik yaparken mutlaka eldiven kullanmanızı öneririm.

Yazın Yıpranan ve Kuruyan Tırnaklar İçin Bakım Önerisi

Yazın güneş deniz kum gibi pek çok dış faktörler nedeniyle tırnaklarımız kuruyor.
Kuruyan tırnaklar çok daha çabuk kırılır.

Bunun için bir çok mağazanın ürünleri mevcut. Bunları alabileceğiniz gibi evde kendiniz de pratik önerilerle tırnak bakımınızı yapabilirsiniz.

En basit örneği olan  sıkılmış limonlardan bir tanesine 1 kaşık zeytin yağı döktükten sonra tırnaklarınızı limonun içinde 1-2 dakika kadar ovma hareketi yaparsanız nemlendirmiş olacaksınız.

Tırnaklarınızın yatağından besleniyor olması çok önemli. Bu sebepten ötürü pek çok markanın eczanelerde tedarik edebileceğiniz tırnak eti bakım yağını kullanmanızı öneririm.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER