Haber Sırası

Youtube açıldı peki Twitter ne zaman açılacak?

Youtube açıldı mı kapandı mı sorusu soranlar derin bir nefes aldı. 25 Aralık pazar günü itibariyle Youtube açıldı ve internet kullanıcıları sorunsuz giriş yapmaya başladı. Peki Twitter ne zaman açılacak?

Youtube açıldı peki Twitter ne zaman açılacak?
25 Aralık 2016 - 14:03 'de eklendi ve 345 kez görüntülendi.

Youtube, geçtiğimiz hafta içi Suriye’de Türk askerlerinin şehit edilmesiyle ilişkili olduğu iddia edilen bazı videolar barındırdığı için erişim engeline maruz kalmıştı. Üç gündür Youtube’a giriş yapamayan internet kullanıcıları bugün itibariyle rahat bir nefes aldı. Zira Youtube’a uygulanan erişim engeli pazar günü öğlen saatleri itibariyle kaldırıldı. Daha önce DNS değiştirerek ya da VPN ile Youtube’a giriş yapabilen kullanıcılar, artık herhangi bir ayar ya da uygulamaya ihtiyaç duymadan siteye giriş yapabiliyor.

Ülke genelini etkileyen her üzücü ya da önemli olayda erişim engeline maruz kalan Youtube, geçtiğimi haftada bu uygulamadan nasibini almıştı. Terör örgütü IŞİD tarafından düzenlenen saldırılar sonrası 16 askerimiz şehit olmuş ve daha önce kaçırılan 2 Türk askerinin yakılma görüntülerini içerdiği iddia edilen bir video yayınlanmıştı. Youtube’da yayınlanan video uzunca bir süre herkesin izleyebileceği şekilde yayında kalmış, daha sonra Türk yetkililerin girişimleri sonucu siteden kaldırılmıştı. Ancak video siteden kaldırılmadan önce Youtube’a erişim engeli getirilmişti. Çok konuşulan videoyu siteden kaldıran Youtube yine de erişim engeline mani olamadı ve üç gün boyunca Türkiye’den girişlere kapatıldı.

Twitter ne zaman açılacak?

Youtube ile eş zamanlı olarak erişim engeli getirilen bir başka sosyal medya sitesi olan Twitter hala kapalı. Twitter kullanıcıları siteye VPN ya da DNS kullanarak giriş yapabiliyor. Ancak tüm DNS’lerde bu konuda işe yaramıyor gibi görünüyor. Twitter’ın ne zaman açılacağıyla ilgili kesin bir bilgi yok. Ancak Youtube’un açıldığını düşünürsek gün içinde Twitter’ın da erişime açılması bekleniyor.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER