Haber Sırası

Youtube ve Facebook neden açılmıyor – 4 Kasım 2016

Youtube ve Facebook neden açılmıyor? 4 Kasım’ın ilk saatlerinden itibaren en çok ziyaret edilen iki sosyal medya sitesine girilmiyor. Kullanıcılar farklı yöntemler ile Youtube ve Facebook’a giriş yapmaya çalışıyor.

Youtube ve Facebook neden açılmıyor – 4 Kasım 2016
04 Kasım 2016 - 2:49 'de eklendi ve 580 kez görüntülendi.

Youtube ve Facebook neden açılmıyor?

4 Kasım’ın ilk saatlerinden itibaren en çok ziyaret edilen iki sosyal medya sitesine girilmiyor. Kullanıcılar farklı yöntemler ile Youtube ve Facebook’a giriş yapmaya çalışıyor.

Sosyal medya sitelerinin sık sık kapanmasına alıştığım şu günlerde Youtube ve Facebook yine açılmıyor. İnternet kullanıcıları 4 Kasım cuma gününün ilk saatlerinden itibaren en çok ziyaret edilen iki sosyal ağ sitesine erişim yapamıyor. Youtube ve Facebook’un neden açılmadığıyla ilgili yaptığımız araştırmalar sonucunda şu ana kadar kesin bir bilgiye ulaşamadık.

Erişimde sıkıntı yaşanan sitelere girmek için kullanılan farklı yöntemlerde şu anda kapalı olan Youtube ve Facebook’a giriş yapmak için işe yaramıyor.

Son birkaç yıldır Türkiye’de yaşanan trajik olaylar sonrası öncelikle sosyal medya sitelerine erişim engeli getirilmesine alışmış durumdayız. Kullanıcıların kontrol altında tutulmak istendiği zamanlarda özellikle Facebook, Twitter, Youtube ve Instagram gibi sitelere erişim engeli getirilirken, genel olarak interneti yavaşlatma gibi durumlarla da karşılaşılabiliyor.

Sosyal medya sitelerine neden girilemiyor?

4 Kasım cuma gününün ilk saatlerinden itibaren sosyal medya sitelerine erişilememe nedeninin, HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ve HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ’ın polis baskını ile evlerinde gözaltına alınmaları olarak gösteriliyor. Selahattin Demirtaş’ın Diyarbakır’da, Figen Yüksekdağ’ın ise Ankara’da gözaltına alındığı öğrenildi. HDP’li iki yöneticiden sonra HDP Ankara Milletvekili Sırrı Süreyya Önder’in de gözaltına alındığı bilgisine ulaşıldı.

Sosyal medya sitelerine resmi bir erişim engeli olup olmadığını kontrol etmek için Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK)’nun resmi internet sitesine girdiğimizde, herhangi açıklama yapılmadığını görüyoruz.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 2 Yorum )

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER